Зміст
Прокачавши софт скіли, можна стати менеджером продукту. А Вакансія Junior+ Backend Developer опанувавши все разом — Chief Technical Officer (CTO). В усіх цих випадках стелю зарплати важче назвати, ніж середні значення, вона може бути непристойно високою. Зрештою, можна відкрити власну компанію або за наявності геніальної ідеї започаткувати стартап, і тут ваш дохід взагалі важко спрогнозувати.
Про кар’єрний розвиток для бекенда
Ілюстрований посібник для програмістів і перехожих», автор — Адітья Бхаргава. Можливо, дещо попсова книга, але це не робить її анітрохи гіршою. Структури даних та алгоритми вам таки потрібні, і якщо ви втомилися від професорів, які бояться пояснити щось просто, ніби це нівелює їхню статусність, ця книжка точно для вас. Якщо прокачувати хард скіли й розширювати свою експертність в різних областях, можна вирости до Software Architect.
Про те, як стати бекенд-розробником
Так, вони можуть перейти на інший стек технологій, стати фронтендерами, писати тести, засвоїти нейромережі, піти у кібербезпеку, DevOps, DevSecOps, фулстек-розробку та інші. Робота бекенд розробника має свою переваги та недоліки. Знання веб-сервісів або API також є важливим для повного стекаk developers.
Роль, навички та обов’язки Backend-розробника
Онлайн-курси пропонують структуровану і систематичну підготовку, яка допоможе вам освоїти основи і просунуті навички веб-розробки. Вони пропонують широкий спектр навчальних матеріалів, включно з відеоуроками, практичними завданнями та проєктами, які допоможуть вам застосувати отримані знання на практиці. Крім того, сьогодні є безліч можливостей для вивчення веб-розробки самостійно.
Як пройти випробувальний термін і адаптуватися на новій роботі
Туди зазвичай досить недорогі квитки, і це завжди окупається. Якщо сидіти вдома і на роботі, то рух професійний буде повільніший. Якщо ти хочеш стати розробником і тільки вибираєш свій шлях джедая, читай про різницю між Frontend, Backend і Fullstack-програмістами в цій статті. Сподіваємося, вона допоможе тобі визначитися з напрямом.
З поширенням цифровізації потреба у таких спеціалістах буде ще більше зростати. Backend розробник комунікує і з DevOps, щоб продумати необхідні для оточення продукту допоміжні сервіси. Також він співпрацює із проджектами та архітекторами. Фронтендер відповідає за те, щоб сайт чи застосунок добре виглядав на різних пристроях і браузерах, щоб усі кнопки та форми працювали належним чином.
Практикуйтеся якомога частіше, працюйте над реальними проєктами, вчіться постійно та шукайте ментора або спільноту для обміну досвідом. Веб-розробник це та людина, яка займається будівництвом веб-світу. Вони володіють різними мовами програмування (HTML, CSS і JavaScript), і створюють код, який визначає, який вигляд матиме сайт і як він взаємодіятиме з користувачами. Full-stack developer — універсальний програміст, який може розробляти як клієнтське, так і серверне програмне забезпечення, тобто об’єднує у собі навички frontend та backend. Найпоширенішим прикладом бекенд-програмування є коли ви читаєте статтю в блозі.
Хоча диплом у галузі інформаційних технологій або комп’ютерних наук може бути корисним під час пошуку роботи, більшу роль відіграють навички та практичний досвід. Точно тим, хто любить розбиратися, як і що влаштовано. Якщо в дитинстві цікаво подивитися, що всередині іграшки — розібрати її або зламати, щоб побачити, як вона працює, — можливо, це майбутній бекенд-розробник.
Ці механізми не видно, але без них сучасні сайти були б не такі функціональні та зручні. Бекенд-розробник – це фахівець, що працює над серверною частиною застосунків і сайтів. Якщо Frontend-програмісти створюють інтерфейс, з яким безпосередньо взаємодіють користувачі, то Backend-розробники займаються «движком» сайту або його «серцем». Саме він відповідає за серверну сторону сайту, інтеграцію із зовнішніми сервісами, зберігання даних та інші важливі частини софту. Справжній супергерой, про якого ми нічого не знаємо, бо бачимо лише фронтенд. Ми розглянули в статті, хто такий веб розробник, і наскільки захоплива та перспективна галузь – веб-розробка, і які можливості вона пропонує.
А от на великих проєктах продукт є результатом виключно командної роботи, де взаємодія між членами команди впливає на результат. Клієнтська частина, тобто те, що бачить користувач, візуальний контент, інтерактивна взаємодія з користувачем, це створює Frontend розробник. Внутрішня частина, Backend – це те, що забезпечує роботу з даними, основну логіку та отримання необхідної інформації для подальшого відображення та обробки на UI. Тобто, Backend забезпечує дані для Frontend, з яким потім взаємодіє користувач.
- Серед переваг професії – кар’єрне зростання, висока зарплатня, гнучкий формат роботи, можливість віддалено працювати в іноземних компаніях.
- Багато хто каже, що фронтенд вчити простіше і швидше.
- Ця книга простою і доступною мовою пояснює доволі складні для розуміння концепції.
- Якщо не любиш бути в центрі уваги – це твій варіант.
- Якщо ти хочеш почати свій шлях в Backend, у нас є чудовий онлайн-курс з Python.
Бекенд – це серверний бік веб-застосунків, місце, де відбувається обробка даних, їхнє зберігання та управління. Якщо фронтенд – це те, що користувач може бачити і з чим може взаємодіяти, то бекенд – це серце і мозок застосунку, приховані від очей. Якщо потужно прокачувати hard skills, ставати експертом у різних областях, є великий шанс вирости до Архітектора. За наявності міцних софт скіллів бекендер зможе легко стати Проджект Менеджером. Врешті-решт можна відкрити власну компанію або створити свій стартап. Тож можливості росту у бекендерів майже необмежені.
Зрештою, успішна співпраця між менеджерами та backend розробниками будується на взаєморозумінні, повазі та спільній меті – створенні якісного та інноваційного продукту. Менеджер, який знає, як підтримати свою команду і забезпечити їй необхідні умови для роботи, і розробник, готовий ділитися своїми знаннями та ідеями, разом можуть досягти видатних результатів. Особливість роботи бекенд-розробника в тому, що чим складніший проєкт, тим більше йому необхідно знань. Для розробки невеликого інтернет-магазину не потрібно високого рівня знань, досить розбиратися в HTML, писати на PHP, розбиратися в роботі сервісу.
У звіті No Fluff Jobs за 2021 рік зазначено, що порівняно з попереднім роком це зростання було величезним — аж на 236%. До того ж на бекенд-розробників припадає 23% усієї галузі. Бекенд-розробка підходить людям, які люблять програмувати, не бояться труднощів і готові до постійного навчання. Для входу в IT Backend – це не найлегший варіант. Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. На відміну від Frontend-розробників, Backend Developer має справу з невидимими для користувачів частинами софту.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/